Розділ ІІІ. Вогнева
підготовка
Тема 1. Стрілецька зброя та поводження з нею
Урок 1.
Мета
і завдання вогневої підготовки в школі.
Класифікація
стрілецької зброї та її порівняльна характеристика за бойовими властивостями.
Мета:
·
Ознайомити учнів
з класифікацією стрілецької зброї;
·
Виховувати в
учнів цікавість та любов до стрілецької зброї; підвищувати мотивацію до занять
з вогневої підготовки;
·
Розвивати впевненість в діях, сміливість.
Місце проведення: мультимедійний кабінет.
Час: 45
хвилин.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку (вітання вчителя з класом, стройовий
тренаж, учням завчасно було дано завдання підготувати презентації)
ІІ. Актуалізація опорних
знань.
Сьогодні я хочу запросити
вас до розмови про стрілецьку зброю та поводження з нею. Зокрема розглянути
питання мети і завдань вогневої підготовки в школі та класифікації стрілецької
зброї. (Слайд №1)
Вимоги до учнів (Слайд №2)
Учні
повинні знати:
– види
стрілецької зброї
Учні
повинні вміти:
– порівнювати
стрілецьку зброю за бойовими властивостями
Для проведення уроку ви підготували презентації на
тему «Етапи розвитку стрілецької зброї» (Слайд №3)
(демонстрація учнівських презентацій)
– Учнівська презентація:
“Метальна зброя”
– Учнівська презентація:
“Вогнепальна зброя періоду до І світової війни
– Учнівська
презентація:
“Вогнепальна зброя періоду ІІ світової війни”
– Учнівська
презентація:
“Розвиток вогнепальної зброї після ІІ світової
війни”
– Учнівська
презентація:
“Розвиток вогнепальної зброї сучасності”
1. Мета і завдання
вогневої підготовки в школі (Слайд №4)
– Влучний
і дієвий вогонь під час бою в поєднанні з майстерним маневром є однією з
основних умов успішного виконання підрозділами бойових завдань.
Дієвість
вогню залежить від уміння воїнів зразково володіти зброєю і застосовувати її
під час бою.
Для
цього необхідно знати матеріальну частину зброї, тримати її в постійній бойовій
готовності і вести з неї влучну стрільбу.
Юнаки повинні знати: (Слайд №5)
•
призначення, бойові властивості та загальну будову автомата Калашникова і
ручних осколкових гранат;
•
правила ведення вогню по нерухомих цілях і цілях, що з'являються.
Юнаки повинні вміти: (Слайд №6)
•
чистити і змащувати автомат, готувати його до стрільби;
•
виконувати прийоми і правила стрільби з автомата;
•
вимірювати відстань до цілей за допомогою кутових величин і елементів
зброї.
Юнаки повинні виконувати: (Слайд №7)
•
вправи стрільб з пневматичної гвинтівки;
•
метання ручних осколкових гранат;
•
початкову вправу стрільби з
автомата;
•
встановлені програмою нормативи.
Основне завдання вогневої підготовки.
(Слайд №8)
•
є підготовка юнаків до виконання стрільб з автомата під час польових
занять в 11 класі.
Вивчення нового матеріалу (38
хв.)
2. Класифікація
стрілецької зброї та її порівняльна характеристика за бойовими властивостям. (Слайд
№9)
Поштовхом для розвитку і вдосконалення зброї стають
війни, як світові так і локальні.
Стрілецька зброя не є винятком з усього спектру
зброї різного призначення.
Класифікація зброї наведена на схемі 1. (Слайд №10,11)
Порівняльна характеристика деяких видів стрілецької
зброї за бойовими властивостями
1.
Пістолети (Слайд №12)
Характеристика
|
ПММ
(Росія)
|
Форт-12
(Україна)
|
Беретта
(Італія)
|
Глок-17
(Австрія)
|
Калібр, мм
|
9
|
9
|
9
|
9
|
Маса, г
|
760
|
950
|
950-1000
|
625
|
Ємність магазину
|
12
|
12
|
15
|
17
|
Швидкострільність, постр./хв.
|
30
|
-
|
-
|
-
|
Початкова швидкість кулі, м/с
|
420
|
-
|
-
|
-
|
Прицільна дальність, м
|
50
|
-
|
-
|
-
|
2.
Автомати і автоматичні гвинтівки (Слайд №13)
Характеристика
|
АК-74
(Росія)
|
М16А3
(США)
|
Калібр, мм
|
5,45
|
5,56
|
Маса, кг
|
3,5
|
3,85
|
Ємність магазину
|
30
|
20, 30
|
Швидкострільність, постр./хв.
|
40-100
|
40-100
|
Початкова швидкість кулі, м/с
|
900
|
990
|
Прицільна дальність, м
|
1000
|
800
|
3.
Ручні кулемети (Слайд №14)
Характеристика
|
ПК
(Росія)
|
М60
(США)
|
MG-3
(Німеччина)
|
Калібр, мм
|
7,62
|
7,62
|
7,62
|
Маса, кг
|
9/16,5
|
19,4
|
12,4
|
Ємність стрічки
|
250
|
250
|
50
|
Швидкострільність,
постр./хв.
|
250
|
100-200
|
700
|
Початкова
швидкість кулі, м/с
|
825
|
840
|
820
|
Прицільна
дальність, м
|
1500
|
1000
|
1200
|
ІІІ. Закріплення нових знань і вмінь учнів. (5 хв.) (Слайд
№15)
Дайте відповідь на питання:
1.
Як класифікують
стрілецьку зброю за ступенем автоматизації?
2.
Як класифікують
стрілецьку зброю за бойовими можливостями?
3.
Як класифікують
стрілецьку зброю за калібром?
ІV. Домашнє
завдання. (1 хв.) (Слайд №16)
Опрацювати
текст підручника на сторінках 107-108.
Література
1. Програма предмета "Захист
Вітчизни" (для навчальних закладів системи загальної
середньої освіти). 11-річна школа. – Миколаїв: Аттол, 2005. – 92 с.
2. Єдинак Г.Є., Клименко М.М.,
Мисів В.М. Навчальний предмет “Захист Вітчизни”: Довідниковий посібник / Під
заг. ред. Г.А.Єдинака.– Кам’янець-Подільський: Мошак М.І., 2004. – 296 с.
3. Конотопенко Я.І., Томчук М.І. Організація та методика
допризовної підготовки: Навчально-методичний посібник. – К.: Вежа, 1996.
Немає коментарів:
Дописати коментар