Про ступеневе запровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово- патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій (міськвиконкомів),       Директорам ВНЗ І-ІІ р. а., Директорам ПТНЗ,
Керівникам підвідомчих установ

Про ступеневе запровадження
Всеукраїнської  дитячо-юнацької
військово- патріотичної гри
«Сокіл» («Джура»)

         На виконання вимог наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.06.2012 р. №687 «Про затвердження Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») (далі Положення) і наказу департаменту освіти, науки, сім’ї , молоді та спорту облдержадміністрації від 28.08.2013 р. №278 «Про проведення І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та з метою подальшого ступеневого запровадження зазначеної гри в навчальних закладах області рекомендуємо:
   І    Програмою для діяльності молодших школярів – КОЗАЧАТ (учнів 1-4класів) передбачити вивчення наступних напрямків зазначеного Положення: 
1. «Мій рідний край» (вивчення історії рідного краю);
2. «Гей ви, хлопці, славні запорожці» (вивчення історії Запорозького козацтва);
3. Духовці цінності Запорозьких козаків.
   ІІ ДЖУРИ КОЗАЦЬКІ (учні 5-9 класів) у відповідності до Положення здійснюють свою діяльність за напрямками:
 1. «Козацькому роду нема переводу» (відродження військово-спортивного мистецтва Українського козацтва);
  2. «Козацькими стежками» (туристична краєзнавча робота);
  3. Від козацьких забав до Олімпійських вершин.
ІІІ, Старшокласники – МОЛОДІ КОЗАКИ (учні та студенти віком 16-18 років) завершують вивчення  програми гри  «Джура» за наступними напрямками:
   1. Відмінним навчанням, підготовкою до захисту Батьківщини продовжимо подвиг батьків;
    2. «Слава козацька не вмре, не загине» (відродження народних мистецьких традицій).
Для  практичної  реалізації  ступеневого навчання та виховання  учнівської (студентської) молоді (козачат, джур козацьких,  молодих козаків) просимо використати матеріали, які визначені  в методичному посібнику  «Гра «Джура»- складова загальної  системи  підготовки  молоді до захисту Вітчизни» (додається),
Після проходження  ступеневого,  виховного , просвітницького  курсу учнями (студентами) за програмою козачат,  джур козацьких та молодих козаків,  за  народним  звичаєм,  на загальному  зібрані та за згодою  батьків (для не повнолітніх)  здійснюється прийом (посвята) до складу учасників гри «Джура» відповідного ступеня.
Зважаючи на те, що відповідно до вищезазначеного наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України в навчальних закладах щорічно проводяться фінали гри «Джура», а п. 22 постанови Кабінету Міністрів України  від 30 листопада 2000 р. №1770 «Про затвердження положень про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей» передбачено, що після закінчення навчання за програмою допризовної підготовки в навчальному закладі організовуються змагання з військово-прикладних видів спорту, тому вважаємо за доцільне ці два заходи об’єднати в один під спільною назвою: «Проведення фіналу дитячо-юнацької  військово- патріотичної гри «Джура», з нагоди закінчення вивчення шкільного предмета «Захист Вітчизни».
Заходи в рамках  гри «Джура» проводяться протягом  року відповідно до річного плану роботи навчального  закладу.
Проведенням  шкільного етапу (фіналу) гри «Джура» завершується  вивчення програми  діяльності добровільного,  шкільного, козацького самоврядування та підготовки  команди навчального закладу до участі в проведенні І районного (міського) етапу гри «Джура».



         Директор  департаменту                                       Сергій  Деревянко




Лазор І. М.

Немає коментарів:

Дописати коментар