Орієнтовна програма ступеневої підготовки козачат


1. «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ»
Вивчення історії рідного краю
Знайомство з рідним селом, містом, екскурсії по селу, місту, де мешкаєш, вивчення історії села, міста, його перших років існування; пошукова робота шляхом зустрічей з людьми похилого віку своєї місцевості, їхні розповіді про минуле місцевості, де ти живеш: по можливості – збирання старовинних речей побуту, вишиванок, костюмів різних регіонів України, писанок тощо.
Вивчення історії району, області, знайомство з найяскравішими сторінками їхнього розвитку, звернути особливу увагу на висвітлення так званих “білих плям історії” (доля України в складі Московської імперії, бородьба за національну незалежність українців в ХVІІ ст., колективізація, голодомори, фізичний і духовний терори Московської імперії проти українського народу, участь земляків у Другій світовій війні, національно-визвольні змагання в післявоєнний період).
Видатні земляки рідного краю (політичні та військові діячі, письменники, інженери, педагоги, підприємці та інші), їх місце та роль у розвитку рідного краю, всієї України, внесок у світову науку, культуру, мистецтво, економіку.
Матеріали історії рідного краю, Батьківщини розміщуються в шкільному музеї «КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ».

2. «ГЕЙ ВИ, ХЛОПЦІ, СЛАВНІ ЗАПОРОЖЦІ»
Вивчення історії Запорозького козацтва
Вивчення історії, місць розташування запорозьких Січей, побуту козаків. Добре вивчити, зрозуміти і усвідомити саме поняття «КОЗАК» та чітко засвоїти його морально-психологічну суть. Зрозуміти роль значення козацького побратимства. Знайомство і вивчення кодексів лицарської честі. Ознайомлення з першоджерелами і вивчення літератури про запорозьких козаків; про їхні визвольні походи та переможні битви за незалежність України і волю Українського народу, про гетьманів України і їхню роль в обороні і державотворенні України; збирання прислів’їв та приказок про козаків, зустрічі з старожилами району, що пам’ятають народні думи, звичаї, прикмети, пов’язані з життям козацтва, збирання старовинних легенд своєї місцевості. Вивчення історії місцевих товариств (осередків) Українського козацтва.

3. ДУХОВНІ ЦІННОСТІ ЗАПОРІЗЬКИХ КОЗАКІВ
Піднесення на належно високий рівень культу Батька і Матері, Бабусі і Дідуся, Роду і Народу. Слід наголосити, що в Україні діти завжди зверталися до батьків тільки на Ви. Шляхом бесіди, зустрічей з батьками виховувати у дітей поняття, що Батько – захисник сім’ї, роду, творець, історії державності. Використовуючи козацький фольклор, де батько для дитини – високий і незаперечний взірець стійкості, мужності і відваги, виховувати в дітей на конкретних прикладах поняття рівноправності в сім’ї чоловіка і жінки, прищеплювати любов і повагу до матері, як берегині роду свого. Обовязково вивчити свій родовід, чим уславлений рід, його таланти, звичаї. Можливе проведення родинних свят: «З бабусиної скрині», «Роде наш красний» та інші. Значення християнської віри для козаків. Бог оберігає незалежну Україну, надає їй духовних сил у боротьбі з ворогами. Ознайомити дітей з найпоширенішими молитвами козаків. Покрова Пресвятої Богородиці – найвизначніше свято запорозьких козаків. 14 жовтня – День Українського козацтва.
Розвивати духовність на основі національних свят і участі в них дітей – козачат, джур козацьких і молодих козаків.


Немає коментарів:

Дописати коментар